Wolontariat

W październiku 2007 roku zawiązała się grupa wolontariuszy spośród uczniów z naszej szkoły. Opiekunami grupy są pedagodzy Barbara Kisiel i Grażyna Kowal. Od 2011 roku zawiązało się Szkolne Koło Caritas, którego opiekunem została pani Marta Kurpios.

Czym jest Szkolne Koło Caritas?

"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam ?"
Rz. 8, 31b

Szkolne Koło Caritas jest organizacją dziecięcą i młodzieżową działającą na terenie szkoły. Włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas. Koło musi działać z Nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Cele działalności koła:

• ukazanie wolontariatu jako jednego ze sposobów na życie
  • propagowanie i rozwijanie umiejetności pomagania innym i kształtownie szacunku do osób starszych , chorych, pokrzywdzonych
  • uwrażliwienie na rózne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha pomocy potrzebującym
  • szerzenie idei wolontariatu

Dlaczego nasza młodzież wybrała SKC?

• Chce pomagać i czerpać z tego radość.
  • Umacnia ich w autentycznym przeżywaniu wiary.

Wolontariusze SKC w roku 2016/2017:

• Paulina Pawlicka IIIe - przewodnicząca
  • Weronika Piechaczyk IIIf - w-ce przewodnicząca
  • Kinga Rumiej IIIe - sekretarz
  • Monika Szwabowska IIIf - sekretarz
  • Wiktoria Józefiak IIIf - skarbnik
  • Paulina Żelezik IIIf
  • Gabriela Kuchna IIIe

Poniżej znajdują się wybrane zdjecia z naszej działności i relacje z naszych działań.

Powiązane relacje