Informacje dotyczące działalności

Sekretariat szkoły przyjmuje podania, wnioski i pisma interesantów.
•    Korespondencję można dostarczyć osobiście lub drogą pocztową.
•    Sprawy są rozpatrywane z zachowaniem trybu i terminów zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.
•    Sekretariat szkoły udziela szczegółowych informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw.
•    Godziny urzędowania sekretariatu: Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach: od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

•    Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. oraz przepisach wydanych na jej podstawie, w szczególności:
•    Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły.
•    Kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów.
•    Sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.
•    Szkoła realizuje cele i zadania wynikające z założeń dydaktycznych i wychowawczych.
•    Edukacja szkolna polega na harmonijnej realizacji zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania.
•   Szkoła prowadzi doradztwo związane z preorientacją zawodową oraz wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
•  Nauczyciele dążą do wszechstronnego rozwoju ucznia.
•  Nauczyciele, mając na uwadze osobowy rozwój ucznia współdziałają na rzecz tworzenia  w świadomości uczniów zintegrowanego systemu wiedzy, umiejętności i postaw.

Dokumenty związane z działalnością szkoły (załączniki).