Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum w Siechnicach i w Świętej Katarzynie rozpoczęli rok szkolny 2015/2016. Po mszy świętej na placu przed szkołą odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrektor Cezar Szeligiewicz powitał wszystkich gimnazjalistów, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole (144 uczniów w sześciu klasach pierwszych). Gośćmi spotkania byli i burmistrz Siechnic, pan Milan Usak oraz przewodniczący Rady Miejskiej, pan Roman Kasprowicz. W tym dniu przypada również rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, dlatego zebrani uczcili chwilą ciszy poległych na wojnie, a przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz przy pamiątkowej tablicy. Po apelu gimnazjaliści udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.