Przedstawienie we Wrocławskim Centrum Kultury Zachód

Dnia 8 grudnia 2015 roku klasa Ia, Ib i IIa (klasy z rozszerzonym językiem angielskim) wraz z nauczycielami: panią Barbarą Sobieraj, panią Małgorzatą Hałupką i panem Ryszardem Mrowcem, wybrali się do Wrocławskiego Centrum Kultury Zachód, aby obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. "The Canterville Ghost" - adaptację noweli Oscara Wild.

Spektakl został wystawiony przez TNT Theatre Britain i wyreżyserowany przez Paula Stebbingsa. Aktorzy posługiwali się typowym, brytyjskim akcentem co jednak nie przeszkodziło uczniom w zrozumieniu sztuki. Spektakl ten to kombinacja dynamiki, tańca, satyry, śpiewu i komedii. Uczniowie byli zachwyceni i postanowili wybrać się na kolejny spektakl w języku angielskim.