Konkurs o liczbie π

Dnia 7 czerwca 2016 r. w auli Gimnazjum w Siechnicach odbył się Konkursu o liczbie π dla uczniów naszej szkoły. Turniej trwał od godziny 9:00 do 11:00. Konkurs obejmował następujące konkurencje:

• Plakaty na temat liczby π,
  • Quiz o liczbie π i jej historii,
  • Zadania otwarte z liczbą π,
  • Rebusy z liczbą π,
  • Wyrazy z liczbą π,
  • Rozwinięcie liczby π z pamięci.

Wygrał zespół nr 6 z klasy 3e (nauczyciel: Pani Ewelina Perkowska) w składzie:
Joanna Wojciechowicz,
Aleksandra Siarkowska.

II miejsce zajął zespół nr 13 z klasy 3b (nauczyciel: Pani Jolanta Standio) w składzie:
Emilia Drozd,
Wiktoria Przybylska.

III miejsce zdobyły dwa zespoły: nr 15 (nauczyciel: Pani Jagoda Dusza) i nr 12 (nauczyciel: Pani Ewelina Perkowska),
zespół nr 15 z klasy 2f w składzie:
Weronika Piechaczyk
Paulina Żelezik,
oraz zespół nr 12 z klasy 3e w składzie:
Michał Pławucki,
Aleksandra Paczkowska.

Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, w których mogli wykorzystać swoją wyobraźnię, kreatywność, umiejętność współpracy w zespole i wiedzę wyniesioną nie tylko ze szkoły.

Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja. Rekordzistki zapamiętały ponad 320 cyfr po przecinku rozwinięcia liczby π. W trakcie weryfikacji ich poprawności przez jury uczniowie klasy 1a: Michał Żuchelkowski, Mikołaj Marciów i Maksymilian Szczepaniak przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację na temat: Paradoksy matematyczne.

Szczególnie podobały sie animacje przygotowane przez Maksymiliana. Projekt wykonano przy wsparciu Pani Jagody Duszy. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe na forum szkoły.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki naszego gimnazjum - Panie: Jagoda Dusza, Ewelina Perkowska i Danuta Kowalczyk.

Powiązane osiągniecia