Festiwal Projektów Edukacyjnych

W dzień Święta Edukacji Narodowej, tj. 14.10.2015 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. Już po raz piąty uczniowie mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich prac zrealizowanych w poprzednim roku szkolnym.

Na wstępie prowadzący Festiwal wprowadzili młodszych i starszych uczniów w tematykę projektów edukacyjnych. Poprzez przedstawienie prezentacji multimedialnej autorstwa pani Magdaleny Zatoń zwrócono uwagę na ich istotę i znaczenie.

Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wyniki zrealizowanych projektów w zakresie:

• języka polskiego, przedstawiając prezentację pod tytułem "Niektórzy lubią poezję... Sylwetki polskich poetów i prezentacja ich twórczości" (projekt zrealizowany pod opieką pani Barbary Martyna),
  • matematyki, przedstawiając projekt z matematyki pod tytułem "Matematyka jakiej nie znasz - poszerz swoje horyzonty" (projekt zrealizowany pod opieką pani Magdaleny Stawickiej),
  • wychowania fizycznego, przedstawiając projekt pod tytułem "Niepełnosprawność to nie - ograniczenie" (projekt zrealizowany pod opieką pani Katarzyny Haśkiewicz)
  • Geografii przedstawiając projekt pod tytułem "Argentyna- charakterystyka państwa Ameryki Południowej" (projekt zrealizowany pod opieką pani Kazimiery Muchy)
  • języka polskiego, geografii, bibliotekarstwa, przedstawiając projekt międzyprzedmiotowy pod tytułem"Wrocław miasto Kultury" (projekt zrealizowany pod opieką pani Barbary Solarek i pani Anny Tawkin)
  • Edukacji dla bezpieczeństwa, przedstawiając prezentację pod tytułem: "Pierwsza pomoc ratuje życie" (projekt zrealizowany pod opieką pani Magdaleny Zatoń)

Wyniki projektów, jak co roku, zostały docenione przez liczną publiczność zgromadzoną w auli szkoły.

Nie zapomnieliśmy również o najważniejszych w tym dniu - Nauczycielach. Najserdeczniejsze życzenia w części artystycznej, złożyli im śpiewająco przedstawiciele zespołu Avista, pod opieką pani Elżbiety Chyży.