Eliminacje do XIV Wrocławskiego Maratonu Matematycznego

W dniu 18.09.2015 r. osiemnaścioro uczniów naszego Gimnajum pod opieką nauczyciela matematyki pani Magdaleny Stawickiej, pojechało do Wrocławia na eliminacje do XIV Wrocławskiego Maratonu Matematycznego.

Konkurs ten corocznie jest organizowany przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Oprócz 45 minutowych zmagań z testem zadań matematycznych uczniowie obejrzeli wystawę Matematyczne Origami, a także wzięli udział w warsztatach z technik szybkiego liczenia i sztuczek matematycznych. Do finału tego konkursu zakwalifikowały się trzy osoby: Dawid Capar z kl. 1D, Magdalena Wnęk z klasy 2A i Marcin Proć z klay 3D. Finał konkursu odbył się dzień później, czyli w sobotę 19.09.2015r. Zmagania finałowe polegały na tym, że uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test, który od razu był sprawdzany, a jego wynik decydował o przejściu do następnej rundy. Ostatecznie Dawid Capar zaliczył trzy rundy finałowe,a Magda Wnęk I Marcin Proć - 6 rund - co jest bardzo dobrym wynikiem.

Naszym finalistom gratulujemy i dziękujemy, że poświęcili swój wolny czas na reprezentowanie szkoły. Szczególne podziękowania należą się też rodzicom - pani Agnieszce Proć i panu Jerzemu Wnękowi za pomoc i wsparcie dzieci podczas konkursu.