Październik 2023

Kolejny miesiąc w świetlicy szkolnej rozpoczął się od Światowego Dnia Zwierząt, dlatego w pierwszym tygodniu nowego miesiąca przeprowadzane były rozmowy o naszych futrzastych i pierzastych przyjaciołach. Dzieci opowiadały o swoich pupilach i o tym, jak należy prawidłowo o nie dbać. Poznawały psie zwyczaje oraz wymieniały cechy dobrego właściciela czworonoga. Czytały bajki i wiersze o zwierzętach, rozwiązywały zagadki tematyczne, lepiły figurki z plasteliny oraz wykonywały małe papierowe arcydzieła techniką origami. Ponadto świetliczakom została przybliżona postać św. Franciszka – patrona zwierząt.

Dzieci rozmawiały na temat roli nauczyciela i innych pracowników szkoły. Zapoznały się ze znaczeniem Dnia Edukacji Narodowej oraz rysowały portrety pań wychowawczyń.

Opowiadały o swoich zainteresowaniach, a także prezentowały posiadane zbiory. Dyskutowały na temat wpływu „dobrych pasji” i „złych pasji” na rozwój człowieka.

W ostatnim tygodniu października świetliczaki zapoznawały się ze sposobami przyrządzania i przechowywania warzyw oraz owoców. Poznały również rodzaje przetworów z domowej spiżarni.

Czas spędzany w świetlicy to nie tylko praca, lecz głównie zabawa i integracja z grupą, dlatego dzieci, korzystając z pięknej pogody, aktywnie uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu.