Międzynarodowy projekt edukacyjny "Kreatywne prace plastyczne"

Szanowni Państwo! Nasza świetlica (sala 3.05) bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”.

Czas realizacji projektu : 01.X.2020 - 30.V.2021

Główne cele projektu:

• Wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne.
  • Inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.

Cele szczegółowe:

• Prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi.
  • Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego poznawania stymulującego rozwój.
  • Wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności.
  • Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.

Przebieg projektu: minimum raz w miesiącu chętne dzieci wykonują w świetlicy pod nadzorem nauczyciela pracę plastyczną wybraną techniką plastyczną, inspirowaną blogiem Kreatywne Prace Plastyczne. Zdjęcia wykonanych prac dzieci będą umieszczane na stronie FACEBOOK organizatora „Kreatywne Prace Plastyczne” Na zdjęciach nie będzie umieszczany wizerunek dziecka a jedynie praca.

Umieszczanie zdjęć pracy dziecka na stronie FB organizatora jest równoznaczne z akceptacją warunku - pisemnej zgody rodziców/opiekunów prawnych na publikację prac plastycznych dziecka na stronie Kreatywne Prace Plastyczne.

Podsumowanie projektu zostanie opublikowane na początku czerwca 2021 na stronie Kreatywne Prace Plastyczne.

Koordynator projektu - Joanna Ruczaj