Maj 2021

I już jesteśmy razem!Powitaniom nie było końca. W świetlicy zrobiło się wesoło, bo i miesiąc maj przynosi wiele radości. Za oknami przyroda w całej okazałości pokazuje swoje piękno .Choć pogoda majowa płata figle, to coraz częściej świetliczaki spędzają czas na świeżym powietrzu. Piłki, skakanki,kolorowa kreda czy kometka to wszystko gwarancja dobrej zabawy.

Maj to miesiąc dobrej książki i ciekawej prasy. Bestselerem wśród pierwszaków została książka,,Niesamowite przygody dziewięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Te przebojowe skarpetki zawładnęły umysłami dzieci. Bawiły ,cieszyły, a nawet wzruszały. Dzieci zachęcały innych do przeczytania tej książeczki i narysowały bohaterów przygód. A która ze skarpetek miała najciekawszą przygodę?Chyba wszystkie!

Dzień Matki!Mamy, mamusie,mateńki....Świetliczaki przygotowały się do tego święta. Zrobiły swoim mamom niespodzianki. Oprócz życzeń przekazały serduszka i kwiatuszki na patyczkach wykonane z masy solnej i pomalowane,zakładki z tulipanami,papierowe kwiaty,kartki podarunkowe i składane serduszka. Każda praca była pięknie wykonana. Na pewno wszystkie mamy były dumne i szczęśliwe z dziecięcego daru. Już szykują się świetliczanki na Dzień Taty!