Luty 2021

Luty przyszedł ze śniegiem i mrozem .Choć za oknem biało, to w sali zrobiło się kolorowo. Pojawiły się nowe pojemniki na odpady. Każdy świetliczak wiedział, jakie jest ich przeznaczenie. Dodatkowo przeprowadzona została przez panie ze świetlicy pogadanka. Na ścianie zawisły pomocnicze ilustracje. To dla tych,którzy mieliby jeszcze jakiś problem z segregacją śmieci.

14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Dzieci zapoznały się z historią walentynek nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach tj. Niemczech, Francji,na Węgrzech,we Włoszech czy w Japonii. W tym dniu na ławkach czerwieniły się duże i małe papierowe serduszka. Z nich powstały upominki dla najbliższych. Na każdym napisane były walentynkowe życzenia. Świetliczaki wykazały się kreatywnością i z kolorowych serduszek porobiły jeszcze papierowe pieski, kotki, słoniki i myszki. Miłym upominkiem stały się również serduszka z kolorowych kwadracików, zamkniętych w zgrzewalnej folii. Czasem w świetlicy bywa ,,bardzo gorąca atmosfera''.W związku z tym, panie przypomniały dzieciom zasady prawidłowego zachowania. Te najważniejsze zostały napisane na kartkach i umieszczone w widocznym miejscu dla każdego świetliczaka. Przestrzeganie ich to podstawa miłej atmosfery w świetlicy.

Kochamy zwierzaki, a najbardziej kociaki!To ich podobizny pojawiły się na ścianie. Kolorowe i uśmiechnięte przypominać nam mają o swoim święcie. Pamiętamy! Pamiętamy!Także dobrze o nie dbamy! Weterynarz, karma, woda to nie wszystko! Wie już o tym każdy świetliczak. Jeszcze konieczne są …... głaski!!!

Polska to nasza Ojczyzna. W naszej kulturze narodowej ogromne znaczenie ma twórczość ludowa- stroje regionalne,przyśpiewki i tańce ludowe. W nawiązaniu do tematu zostały wykonane piękne wycinanki z kolorowego papieru. Pojawiły się na nich kwiatki, drzewa, płoty, krzaki, koguciki i ludziki. Postaramy się dbać o naszą kulturę narodową!

Miesiąc luty kończymy ze stworzeniami prehistorycznymi. W nawiązaniu do Święta Dinozaura na tablicy pojawili się reprezentanci tego czasu w dziejach ziemi. Te latające, pływające i chodzące dumnie stworzenia, bardzo ciekawie zaprezentowały się na kartkach. Świetliczaki są znawcami tej dziedziny.