Grudzień 2023

Grudzień był czasem nie tylko magicznym, ale też bardzo aktywnym dla naszych świetlików. W pierwszym tygodniu dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest wolontariusz oraz czym może się zajmować. Wspólnie zastanawiały się, jak każdego dnia mogą bezinteresownie pomagać innym. Odliczając dni do Świąt Bożego Narodzenia,wspólnie tworzyły cudowne dekoracje świąteczne . Bardzo szybko pojawiły się choinki, Mikołaje, aniołki, łańcuchy, gwiazdy, witraże oraz świąteczne ozdoby.

Poprzez prezentacje multimedialne i pogadanki dzieci zaznajomiły się z bożonarodzeniowymi tradycjami i obyczajami. Bliżej poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, przygotowanie 12 potraw na stół wigilijny. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Polskie i angielskie kolędy rozbrzmiewały podczas zajęć w ostatnim tygodniu nauki przed przerwą świąteczną.

W grudniu, starały się również odpowiedzieć na pytanie: co jest najważniejsze podczas świąt? Odpowiedzi dzieci były naprawdę nieprzewidywalne, ale wszystkie zgodnie stwierdziły, że to możliwość „bycia z najbliższymi”.

I tego wspólnego „bycia” w gronie rodziny, i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2024 Wam kochani życzymy…