Święta i uroczystości

Dzień Kropki

15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki.  Obchodziły go również świetliczaki.  Zapoznały się  z treścią książki pt ,,Kropka''.

Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dla świetliczaków zostały zorganizowane ciekawe zabawy, które pomagały  im odkrywać talenty, poznawać swoje  mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Powstały także niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

Dla małych i twórczych świetliczaków, uwieńczeniem wspólnych zabaw były dyplomy. Każdy z dumą swój odebrał.

Nauczyciele świetlicy klas 1

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października to  Światowy Dzień Zwierząt. Jest  dniem obchodzonym w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienie człowiekowi, że zwierzę jest żywą, czującą istotą, zdolną do odczuwania cierpienia, która również ma swoje prawa.

Świetliczaki powtórzyły podstawowe zasady przyjaciela zwierząt oraz prawa zwierząt. Rozmawiały o sposobach na ich ochronę  oraz w jaki sposób aktualnie są wykorzystywane. Poznały również znaczenie żółtej wstążki przywiązanej do smyczy lub obroży domowych pupili podczas spacerów w terenie.

Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny na portret ulubionego zwierzęcia.

Podczas wykonywania prac  świetliczakom towarzyszyło ogromne  skupienie. Portrety zwierząt wyszły  piękne, kolorowe oraz wesołe.

Konkurs wygrała Nadia z klasy 1c.