Żywa lekcja historii

We wrześniu w naszym gimnazjum uczniowie z klas I - III uczestniczyli w lekcji historii, która jest częścią projektu pt. "Siedmiu wspaniałych" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Odra - Niemen.

Podczas niej uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną o działaniach zbrojnych podczas II wojny światowej i słynnej bitwie pod Wizną, wiele ciekawych eksponatów oraz poszerzyć wiedzę o bohaterach z tamtych czasów. Pierwszym z Siedmiu Wspaniałych był kp. Władysław Raginis pod którego dowództwem 720 żołnierzy broniło pod naporem 42 tyś. żołnierzy niemieckich wspartych czołgami, artylerią i lotnictwem strategicznej pozycji nad rzeką Wizną. Bitwa pod Wizną jest określana mianem Polskich Termopili.