Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poezja z Uśmiechem”

W dniu 19.03.2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poezja z Uśmiechem”. Organizatorem konkursu była p. Sylwia Biernacka i p. Agata Bielec. Konkurs skierowany był dla klas I-III i przystąpiło do niego 16 uczniów po 2 osoby z każdej klasy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.
Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci. Tematyka prezentowanych utworów była zróżnicowana, zaskakiwała słuchaczy humorystyczną puentą.
Komisja konkursowa w składzie p. Barbara Koronkiewicz, p. Anna Tawkin p. Agata Bielec, wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców:
Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:
Marianna Dziubek Ia "Kurcze blade" W. Chotomska
Lila Windys Ia "Czekoladki dla sąsiadki" D. Gellner
Martyna Dziubek 2c "Placek" W.Chotomska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i bajki , a zwycięzcy nagrody książkowe, które wręczył dzieciom dyrektor szkoły pan Cezar Szeligiewicz. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Słowa podziękowania za pracę otrzymało jury oraz nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do konkursu. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Powiązane osiągniecia