Zielona szkoła - Orlicke Zahori

7 czerwca 2010 roku uczniowie klasy II F z wychowawcą Eweliną Perkowską oraz nauczycielką Dorotą Bronowicką wyjechali na Zieloną Szkołę do Orlicke Zahori.

Wyjechaliśmy o godz. 10:10 ze Św. Katarzyny. Podróż nie była męcząca, ale na miejscu byliśmy dopiero o godz. 14:00. Już pierwszego dnia rozpoczęła się prawdziwa szkoła życia i przetrwania. A trwała, ku Naszej radości, aż pięć dni.

Braliśmy udział w następujących imprezach:

• zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej,
  • nauka strzelania z łuku myśliwskiego,
  • ćwiczenia technik linowych - tyrolka,
  • mini zawody paintball,
  • wycieczka autokarowo - piesza do rezerwatu "Zemska Brana"- przełom rzeki Orlicy,
  • wycieczka piesza: umocnienia obronne z lat 1935-1938,
  • nocna gra terenowa z elementami technik przetrwania (zdobywanie żywności w lesie, nauka krzesania i rozniecania ognia, filtrowanie wody).

Bawiliśmy się świetnie na Zielonej Szkole. Podobały się nam wszystkie zajęcia. Pełni niezapomnianych wrażeń do Św. Katarzyny wróciliśmy 11 czerwca 2010 roku.
Poniżej kilka zdjęć ze Szkoły Przetrwania, które najlepiej obrazują Nasze zmagania!