Zdolni Dolnoślązacy są wśród nas

Uczniowie Gimnazjum w Siechnicach - Magdalena Wnęk z klasy IIIa i Wojciech Masternak z klasy IIId - zakwalifikowali się do finału prestiżowego Konkursu dla Gimnazjalistów "zDolny Ślązak Gimnazjalista" w formule blokowo-przedmiotowej.

"zDolny Ślązak Gimnazjalista" jest konkursem wojewódzkim skierowanym do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli we Wrocławiu. Konkurs za cel stawia sobie między innymi rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów, a także wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych, gdyż na każdym z etapów uczestnicy muszą się wykazać umiejętnościami interdyscyplinarnymi wykraczającymi poza podstawowe wymagania dla każdego z przedmiotów.

W etapie powiatowym bloku humanistycznego (język polski i historia z elementami wiedzy o społeczeństwie), który odbył się 18 listopada 2016 roku, wzięło udział 513 uczestników z 27 powiatów Dolnego Śląska. Do finału z języka polskiego zakwalifikowało się 54 uczniów, wśród nich dwoje reprezentantów naszego Gimnazjum - Magda i Wojtek, którzy tym samym będą walczyć o tytuł laureata XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego. Magdalena Wnęk odniosła podwójny sukces, bowiem znalazła się także wśród 59 uczestników etapu finałowego XVI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS.

Opiekunkami naszych finalistów były nauczycielki: języka polskiego Barbara Martyna oraz historii Magdalena Rachwał.

Gratulując sukcesu, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finałach (pisemnym i ustnym).