Zakończenie sezonu. Wyjazdowe Audycje NFM

Ostatnie przed wakacjami spotkanie uczniów klas młodszych z muzyką podczas wyjazdowej audycji Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu odbyło się 15 czerwca 2021r., w auli naszej Szkoły. Tym razem uczniowie wyruszyli w muzyczną, orientalną podróż w czasie. Muzycy zaprezentowali brzmienie oboju, rożka angielskiego, wiolonczeli, pianina elektrycznego i instrumentów perkusyjnych.

Przygoda rozpoczęła się od Turcji, gdzie w bogato zdobionym pałacu, do którego zakradliśmy się po zmroku, usłyszeć można było piękne, orientalne brzmienia. Charakterystyczny gwar i hałas towarzyszyły nam na targu, na którym sprzedawcy handlują tkaninami i rękodziełem. Podczas przeprawy przez pustynię dzieci usłyszały Taniec arabski. Zabrzmiała grana przez rożek angielski i towarzyszący mu tamburyn melodia, która zilustrowała poruszającą się w upale karawanę. Ostatnim przystankiem w tej muzycznej podróży byłą Japonia. Za pomocą opartego na skali pentatonicznej utworu na wiolonczelę solo opowiedziano o losach małej dziewczynki o imieniu Kio. W tworzeniu muzyki brali udział uczniowie, grając na instrumentach perkusyjnych. Sprawiło to wszystkim sporo przyjemności.

Mamy nadzieję, że koncert zachęcił dzieci do samodzielnego odkrywania utworów na muzycznej mapie świata.