Zajęcia z okularami Class VR w świetlicy szkolnej w ramach projketu Laboratoria Przyszłości

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności jakie uczniowie powinni nabyć w szkole podczas lekcji. W dniu 10 marca 2023 roku uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Mieli możliwość wykorzystania w nauczaniu okulary VR, zakupione przez szkołę w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, którego zadaniem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Celem zajęć było poznanie i nauka obsługi okularów VR. Nauczyciel cały czas kierował pracą wychowanków, przesyłając im ciekawe zdjęcia, pokazy i filmy. Uczniowie przeniesieni w wirtualną podróż po safari mogli zaobserwować wizualizacje niedostępnych na co dzień miejsc w trybie 360°. Uczniowie obejrzeli żyrafy, słonie, nosorożce i panterę oraz wodny świat rekinów, latali samolotem i byli na wulkanie.

Przygotowane obrazy, filmy wyświetlane w okularach przekazywane były z laptopa nauczyciela. Dzięki temu to wychowawca miał pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a wychowankowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu.

Zakupione pomoce sprawiają, że zajęcia są bardziej atrakcyjne, a uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę. W ramach ,,Laboratoriów Przyszłości’’ uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności oraz odkrywać i rozwijać swoje talenty.

Zajęcia zaskoczyły i w pełni zaciekawiły uczniów.

Witold Szymański