Zajęcia przyrodnicze w terenie, spotkanie z leśniczym i sadzenie drzew z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Pierwszy DZIEŃ WIOSNY uczniowie klas 1-3 zaczęli od przemarszu szlakiem " św. Jakuba" w kierunku lasu siechnickiego witając radośnie  PANIĄ WIOSNĘ.
Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Oława i Leśnictwa Kotowice zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w terenie z leśniczymi. Zostały  dostarczone sadzonki drzew.
Dzieci obserwowały przyrodę, różne drzewa, krzewy i rośliny, rozpoznawały śpiew ptaków.
Miłym uwieńczeniem całego wydarzenia było zasadzenie drzewka przez każdą klasę. Dzięki temu przyczyniliśmy się do zwiększenia liczebności drzewostanu,  co z pewnością zaprocentuje na następne okolenia.

Zdjęcia:
Szkolne Koło Fotograficzno-Filmowe - Marcelina Zawadzka i Oskar Wawrzyniak kl. 3c