XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

W tym roku odbył się w niedzielę 7 października 2018 r. we wrocławskim Parku Grabiszyńskim. Bazą zawodów było Centrum Edukacji Międzynarodowej.

W zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, patrole musiały przez 90 minut odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Zawody rozgrywane były w następujących kategoriach:

• młodzicy (klasy IV-VI SP),
  • juniorzy (kl. VII-VIII SP i kl. III GM),
  • seniorzy (szkoły ponadgimnazjalne),
  • studenci i absolwenci szkół wyższych,
  • nauczyciele i rodziny.

Nasza szkoła wystawiła trzy patrole w kategorii Juniorzy:

• 14 minuta startu: Kacper Murdza, Mateusz Pietrzyk, Wojciech Haładewicz
    (kl. 3A Gim)
  • 34 minuta startu: Marta Siemiątkowska, Zuzanna Mazurkiewicz, Dawid Szuber
    (kl. 7B)
  • 54 minuta startu: Jakub Ciupiński, Michał Czyżkowski, Tomasz Macyszyn (kl. 8A).

Opiekunem była p. Jadwiga Dusza. Patrole osiągnęły bardzo dobre wyniki. Odpowiednio: 724pkt, 341 pkt i 618 pkt.  Ostateczne dane będą podane na stronie internetowej marszu.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

Powiązane osiągniecia