XI Turniej Matematyczny

W dniu 26.11.2013 r. po raz jedenasty odbył się konkurs pod nazwą "Turniej matematyczny". Jest to konkurs drużynowy. Mogą brać w nim udział trzyosobowe zespoły reprezentowane przez uczniów tej samej klasy. Udział w konkursie nie wymaga specjalnego przygotowania. Przede wszystkim należy wykazać się sprytem i logicznym myśleniem.

Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 26 drużyn z Gimnazjum w Siechnicach i z Oddziału zamiejscowego w Św. Katarzynie. Łącznie 78 osób. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki: Jolanta Standio i Magdalena Stawicka. W pracach komisji uczestniczyła również pani Ewelina Perkowska.

Do finału zakwalifikowało się 11 drużyn. Walka o I miejsce rozegrała się między drużynami z klasy IIIB i IIIC.

Ostatecznie:

• I miejsce zdobyła drużyna z klasy III B w składzie: Dominika Czyżak, Sebastian Sarnecki i Krzysztof Jopek,
  • II miejsce przypadło drużynie z klasy III C: Julia Kula, Marcin Standio, Kacper Karkut,
  • III miejsce zdobyli uczniowie z klasy III D: Mikołaj Ziobrowski, Jakub Borkowski i Dominik Belter.

Na pochwałę zasługuje drużyna z klasy I C: Daniel Szewczuk, Adrian Gniesa i Filip Stefaniak, która jako jedyna drużyna z klas pierwszych przeszła do finału.

W konkursie wyróżniła się również dzielnie walcząca drużyna z klasy II C: Klaudia Węglikowska, Maria Komenda i Natalia Pawlikowska, która zajęła ostatecznie V miejsce.

Powiązane osiągniecia