X Turniej Matematyczny Dla Uczniów Gimnazjum

Dnia 27 listopada 2012 r., po raz dziesiąty, odbył się X Turniej Matematyczny dla uczniów gimnazjum. Turniej trwał od godziny 900 do 1130.

W turnieju wzięło udział 18 trzyosobowych drużyn. Do finału zakwalifikowało się 9 drużyn i ostatecznie

• wygrał zespół z klasy IIIc w składzie: Marta Schreiber, Monika Kita i Marlena Dziołak,
  • II miejsce zajęła drużyna z klasy IIIb w składzie: Andrzej Kosior, Paweł Przychodny i Piotr Kasprowicz,
  • III miejsce zdobyła drużyna z klasy IId w składzie: Mikołaj Ziobrowski, Jakub Borkowski, Dominik Belter,
  • na IV miejscu uplasowały się ex aequo dwie drużyny: z klasy IIIa, w składzie: Paulina Jędrzejewska, Ewelina Jadowska i Natalia Ciura oraz z klasy IIb, w składzie: Krzysztof Jopek, Kacper Wojciechowski i Sebastian Sarnecki.
  • warto wyróżnić zespół z klasy IIc, który zajął V miejsce. Drużyna klasy IIc wystąpiła w składzie: Marcin Standio, Kacper Karkut i Bartosz Rozwadowski.

Poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki naszego gimnazjum - Panie: Jolanta Standio, Magdalena Stawicka i Danuta Kowalczyk.

Powiązane osiągniecia