Wyniki konkursu ekologicznego na karmnik dla ptaków
Wyniki konkursu ekologicznego na karmnik dla ptaków

Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach z dumą ogłasza wyniki gminnego konkursu na karmnik dla ptaków, który odbył się z inicjatywy naszej placówki. Celem konkursu było nie tylko promowanie aktywnego zaangażowania dzieci i ich rodziców w ekologiczne inicjatywy, ale także rozwijanie kreatywności wśród wszystkich grup wiekowych. To także wyjątkowa okazja do budowania świadomości ekologicznej oraz zachęcania do troski o nasze lokalne środowisko naturalne.

W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 83 rodziny, które zaangażowały się w przygotowanie przepięknych karmników, stanowiących zarazem oazę dla ptaków i inspirację dla nas wszystkich do dbania o naszą przyrodę.

Ocena prac była niezwykle trudna, biorąc pod uwagę wysoki poziom wszystkich zgłoszonych karmników. Komisja miała ogromną trudność w wyborze laureatów. Podczas oceny prac uwzględnione zostały kryteria, takie jak: praktyczność karmnika, jakość wykonania, estetyka i kreatywność.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Mateusz, Justyna i Pola Kwaśniewscy
II miejsce: Franciszek i Zuzanna Płonka
II miejsce: Igor Mądrzyk
III miejsce: Nikodem Kozicki
III miejsce: Maja Suwalska

Wyróżnienia:

 1. Julian Łożyński
 2. Zuzia i Julia Krukowska 
 3. Zofia Narolska 
 4. Aleksandr Andreasyan
 5. Alicja Kordus 
 6. Maja Mońca 
 7. Oliver Krajcer 
 8. Piotr Irzabek 
 9. Aleksander Zyzański 
 10.  Julia Chabraszewska
 11. ł Kasprzykowski
 12. Aleksandra Mazurkiewicz 
 13. Jowita Biłas 
 14. Tymon Mroczka 
 15. Lena Szczepaniak 
 16.  Leon Felikowski
 17. Agata Polańska 
 18. Michalina Ignasiak 
 19. Hanna Gądzińska
 20. Monika Klepacka 
 21.  Jakub Jędrzejewski
 22. Ida Węgier 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie w tworzenie karmników, które będą służyć ptakom naszej gminy oraz będą stanowić piękny element lokalnego krajobrazu.

Dodatkowo, serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wsparli nas: Hurtownia Ogrodnicza Internas z Groblic, O! Nawodnieni z Siechnic oraz Rada Rodziców przy SP2 w Siechnicach.

Wręczenie nagród dla laureatów oraz dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich uczestników odbędzie się dnia 20 lutego 2024 roku o godzinie 16:00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach (ul. Osiedlowa 2). Tego dnia każda rodzina będzie mogła odebrać swój karmnik, aby umieścić go na terenie gminy Siechnice.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wkład w naszą lokalną społeczność oraz ochronę naszej przyrody.

Agnieszka Haber

Powiązane osiągniecia