Wycieczka do Warszawy

W dniach 16.05 2013 - 22.05.2013 uczniowie Oddziału Zamiejscowego Gimnazjum (głównie z kl. 2e) uczestniczyli w wyjazdowym projekcie zatytułowanym "Poznać historię, zrozumieć współczesność" współfinansowanym przez Fundację Banku Zachodniego z programu grantowego Banku Ambitnej Młodzieży.

Organizatorem wycieczki była pani mgr Zofia Leszczyńska-Ner, która wraz z panią mgr Eweliną Perkowską opiekowała się grupą 23 uczniów. Podczas 5 dni intensywnego zwiedzania młodzież odwiedziła:

I dnia:
Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha,
Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki,
Pawiak,
Muzeum Techniki,
Planetarium.

II dnia:
Centrum Nauki Kopernik - I grupa z p. Perkowską,
Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, kościół p.w. św. Krzyża, w którym znajduje się min. Serce F. Chopina, pomnik Kopernika - II grupa z p, Leszczyńską-Ner,
Muzeum Powstania Warszawskiego,
oraz w ramach Nocy Muzeów:
Pałac i ogród w Wilanowie,
Pałac na Wodzie w Łazienkach (w blasku świec, oprowadzani przez przewodników w strojach z epoki stanisławowskiej).

III dnia:
z przewodnikiem PTTK - Starówkę, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie,
podczas wieczornego spaceru obejrzeliśmy Starówkę nocą.

IV dnia:
Sejm RP z przewodnikiem,
Park Ujazdowski,
wieczorny spacer po Starówce.

V dnia:
Wiszące Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Stadion Narodowy, Manufaktura Cukierków - I grupa z p. Perkowską,
Centrum Nauki Kopernik, Wiszące Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - II grupa z p. Leszczyńską-Ner.

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Myślimy już o zorganizowaniu następnej wyprawy w przyszłym roku (być może tym razem do Lwowa).