Wycieczka do Myśliborza podczas półkolonii

Fascynująca Wycieczka do Myśliborza podczas półkolonii

W naszej szkole odbyła się dwutygodniowa półkolonia organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach, a kierownictwo i opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z SP2. Uczestnicy półkolonii mieli okazję wybrać się na fascynującą wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra" w Myśliborzu, które znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy".

Podczas wycieczki do Myśliborza, dzieci nie tylko uczestniczyły w interesujących zajęciach, ale również zdobyły cenną wiedzę na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Pierwsze warsztaty poświęcone były tematyce wulkanów. Dzieci dowiedziały się, czym jest wulkan oraz jak wygląda proces jego powstawania. Zajęcia te były nie tylko naukowe, ale również uświadamiały dzieciom, jak ważna jest ochrona naszej planety przed naturalnymi zagrożeniami.

Drugie warsztaty skupiały się na ekosystemach wodnych. Dzieci miały możliwość:

Wyławiania organizmów bezkręgowych z pobliskich zbiorników wodnych i cieków wodnych.

Rozpoznawania różnych gatunków organizmów.

Obserwowania tych organizmów pod mikroskopem videostereoskopowym, co pozwoliło im na dokładne przyjrzenie się szczegółom budowy tych małych stworzeń.

Dzięki tym zajęciom, uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne jest zachowanie czystości wód i ochrona ich mieszkańców przed zanieczyszczeniami.

Trzecie zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, podczas spaceru po Parku Krajobrazowym „Chełmy”. W trakcie spaceru uczniowie:

Rozpoznawali poszczególne gatunki zwierząt zamieszkujących park.

Dowiadywali się o miejscach zamieszkania tych zwierząt oraz o ich roli w ekosystemie lasu.

Omówili zagrożenia, jakie czyhają na te zwierzęta oraz metody ich ochrony.

Spacer po parku był doskonałą okazją do praktycznej nauki o znaczeniu ochrony przyrody i dbania o bioróżnorodność.

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra" była dla uczestników półkolonii nie tylko świetną okazją do nauki poprzez zabawę, ale również doskonałą formą spędzenia czasu na łonie natury. Dzieci mogły zdobywać wiedzę w sposób interaktywny i interesujący. Cieszymy się, że nasze półkolonie mogą zaoferować uczestnikom tak wartościowe doświadczenia!

Dzięki tym działaniom, dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę ekologiczną, ale także zrozumiały, jak ważne jest dbanie o środowisko. Tego typu inicjatywy są niezwykle istotne w kształtowaniu postaw proekologicznych i świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.