Wycieczka do Multicentrum w Jaworze (EFS)

30 marca 20011 klasa II b i część klasy Id wzięła udział w wycieczce do Jawora, do Multicentrum, gdzie nasi uczniowie mieli możliwość konstruowania modeli z klocków kinex. Zbudowane mechanizmy podłączali do specjalnych programów komputerowych, które umożliwiały poruszanie się wykonanych budowli. Wśród projektów pojawiały się samoloty, auta, wiatraki, betoniarki. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w działanie zespołowe i zgodnie współpracowali. Wiele radości przyniosło młodzieży odczytywanie wskazań z urządzeń napędzanych energią słoneczną. Badali oni także własne umiejętności z zakresu wiedzy gimnazjalnej. W tym celu rozwiązywali testy sprawdzające z wybranej dziedziny nauki. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.