Wycieczka do Londynu

Od 13 do 16 maja tego roku, 20stka uczniów naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Londynu. Czterodniowa wycieczka wypełniona była zwiedzaniem i atrakcjami od rana do wieczora.

Londyn przywitał wycieczkowiczów typową angielską pogodą: słońcem i deszczem na zmianę. Za to kolejne dni zaskoczyły nas słońcem i wysokimi temperaturami.

Pierwszego dnia lunch uczniowie zjedli w strugach deszczu, ale i tak było bardzo pysznie i przyjemnie. Tego dnia zwiedzili:

• Trafalgar Square,
  • Leicester Square,
  • Soho,
  • Sklep M&MS,
  • Piccadilly Circus,
  • British Museum.

Drugiego dnia uczniowie przeprawili się przez:

• Waterloo Bridge do Covent Garden,
  • St. James Park,
  • Buckingham Palace,
  • Harrods,
  • Victoria & Albert Museum,
  • Natural History Museum,
  • Science Museum,
  • Hyde Park do Oxford Street i sklepu Primark.

Trzeciego dnia wycieczkowicze podziwiali:

• The Tower of London, gdzie obejrzeli królewskie klejnoty i poznawali historię Anglii,
  • Parlament i Big Bena,
  • stajnie królewskie,
  • Pałac Kensington,
  • Galerię Figur Woskowych Madame Tussaud.

Wielką atrakcją tego dnia była przeprawa łódką po Tamizie.

W ostatnim dniu młodzież wybrała się na London Eye słynnym angielskim dwupiętrowym autobusem oraz udała się do National Gallery.

Wszyscy dzielnie znieśli lot samolotem, przemieszczanie się po zatłoczonym, wielokulturowym mieście i wielogodzinne zwiedzanie. Poza tym młodzież miała szansę doskonalić umiejętność porozumiewania się w języku angielskim i wróciła do Polski silnie zmotywowana do dalszej nauki!

Organizatorkami wycieczki były nauczycielki języka angielskiego: mgr Dorota Kossobudzka oraz mgr Marzena Milian.