Wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych - msza święta

11.03.2018r. nasza szkoła wzięła udział w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w kościele parafialnym w Siechnicach odbyła się msza święta w intencji Żołnierzy z udziałem pana Milana Ušáka – Burmistrza Gminy Siechnice, radnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Uroczystość została wzbogacona prezentacją historyczną przypominającą o walce i ofierze życia bohaterów z czasów komunistycznej Polski. Opowiadali o nich A. Kaim, J. Adamowicz, D. Miter – uczniowie klasy 2e, autorem prezentacji był pan R. Adamowicz.

Nieco później odbył się I Konkurs Piosenki o Żołnierzach Wyklętych i tu spotkała nas mila niespodzianka – I miejsce zdobył zespół Avista ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przeżycia: panu Romualdowi Adamowiczowi i Urzędowi Miejskiemu w Siechnicach

Hanna Piechaczyk, klasa 3f