Wolontariuszki z Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż zorganizowały warsztaty dla uczniów klasy 4a i 4c

Wolontariuszki z Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż zorganizowały warsztaty dla uczniów klasy 4A i 4C. Podczas zajęć dzieci  miały okazję bliżej poznać problemy dotyczące ochrony zwierząt oraz dowiedzieć się, jak mogą pomóc w ratowaniu i opiece nad nimi.

Podczas warsztatów wolontariuszki Ekostraży przekazały dzieciom informacje na temat różnych gatunków zwierząt, ich potrzeb oraz tego, jak możemy dbać o ich dobrostan. Dzieci dowiedziały się również, jak rozpoznać znaki oraz zachowania wskazujące na to, że zwierzę potrzebuje pomocy.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i aktywnościach, które pomogły im lepiej zrozumieć kwestie związane z ochroną zwierząt. Mogły również porozmawiać z wolontariuszkami Ekostraży oraz zadać im pytania na temat pracy ratowania zwierząt.

Warsztaty były ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem dla uczniów klas 4, które pozwoli im bardziej świadomie podejść do kwestii związanych z ochroną zwierząt i zachęcić ich do zaangażowania się w pomoc potrzebującym zwierzętom.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,, Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.