Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2010

10 stycznia 2010 roku, Sztab WOŚP, utworzony przy Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach, zorganizował akcję zbierania pieniędzy w ramach XVIII Finału WOŚP - po raz drugi na rzecz onkologii dziecięcej.

75 wolontariuszy z puszkami i zapasem serduszek, często pod opieką dorosłych, od samego rana zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy. Zbierano zarówno na terenie gminy Siechnice, jak i we Wrocławiu. W ramach porozumienia z firmą POLBUS i MPK, wszystkim wolontariuszom przysługiwał darmowy przejazd komunikacją miejską i podmiejską. Akcja wolontariuszy naszego sztabu zakończyła się sukcesem. Nikomu nic się nie stało, nikt nie zgubił identyfikatora, a zdecydowana większość uczestników wyraziła chęć wzięcia udziału w akcji w następnym roku. Po zbiórce, przekazywane przez wolontariuszy puszki, odbierane były przez szefa sztabu - Pana Tomasza Krakowiaka i chwilę później trafiały do Komisji Finansowej Sztabu [złożonej z grupy nauczycieli gimnazjum], która rozpoczęła żmudną pracę zliczania zebranych pieniędzy.

Nasz sztab, mimo młodego wieku wolontariuszy, zebrał 25800 PLN, co jest kolejnym rekordem zbiórki pobijanym z roku na rok.

Podsumowaniem akcji, jak co roku, było "Światełko do nieba" czyli pokaz sztucznych ogni, organizowany we Wrocławiu obok Aquaparku przy ul. Borowskiej. Po pokazie wszyscy rozeszli się lub rozjechali do swoich domów. W proces zliczania pieniędzy, wspierając Komisję Finansową Sztabu, włączyli się, pod opieką Pana Krakowiaka, uczniowie gimnazjum. W sumie, zliczanie pieniędzy trwało tydzień.

Jako pomysłodawca akcji i Szef Sztabu WOŚP, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Tomasz Krakowiak