Wernisaż malarski Kasi Szydełko

5.03.2013 r. w oddziale zamiejscowym gimnazjum odbył się wernisaż uczennicy kl. IIIe Kasi Szydełko pt. "Maluję, rysuję i dobrze się z tym czuję". Pełniąca obowiązki kuratora wystawy p. Elżbieta Chyży przywitała zaproszonych gości, wśród których byli radna gminy Siechnice p. Elżbieta Rzewuska, p. vice dyrektor gimnazjum Artur Kaliszczak, p. Barbara Solarek, p. Iwona Gordziewicz oraz wychowawczyni p. Barbara Kucharska. Na wystawę przybyli także uczniowie kl. II i III. Następnie głos zabrała bohaterka tego spotkania, która w kilku słowach opowiedziała o swojej pasji i jej efektach. Przybyli na wernisaż goście oraz obecni uczniowie gimnazjum z wielkim zainteresowaniem oglądali prace plastyczne Kasi. Były przemówienia i pochwały. Nie obeszło się także jak na prawdziwy wernisaż przystało bez poczęstunku, który przygotowały koleżanki z II klas.

Oto krótki wywiad jaki przeprowadzono z Kasią po oficjalnym otwarciu wystawy.

Wiele osób pytało mnie się dlaczego maluję jakby to była strata czasu, a ja sama dokładnie nie wiem dlaczego to robię. Ale wiem na pewno, że daje mi to wiele satysfakcji, gdyż każdy kolejny obraz jest lepszy od poprzedniego i będą jeszcze lepsze.

Maluję i rysuję przede wszystkim portrety, postacie z gier, celebrytów, ogólnie wszystko co ma twarz. Myślę, że najtrudniej ją namalować, dlatego to lubię. Mam niechęć do malowania pejzaży, lecz w związku z wernisażem jeden przygotowałam. W ciągu zaledwie kilku lat można ładnie malować, rysować, trzeba tylko poświęcić trochę czasu, cierpliwości, a każdy kolejny obrazek będzie lepszy od poprzedniego. I nie jest to strata czasu. Malowanie, rysowanie to satysfakcjonujące zajęcia, które mają wiele korzyści.

Zachęcam tu wszystkich do rozwijania swoich pasji czy to malowanie, śpiewanie, taniec, pisanie wierszy... to świetny sposób na nudę i poprawę samopoczucia.