Wernisaż "Magiczny świat Rafała Olbińskiego"

Ostatnie w tym roku szkolnym (2014/2015) czerwcowe działania twórcze to wernisaż "Magiczny świat Rafała Olbińskiego". Zdolni uczniowie zmierzyli się z twórczością artysty i wykonali prace inspirowane jego malarstwem. Powstała barwna galeria z niebem w tle, a prace w niej wystawione zaprezentowali Zosia Wiktorek - "malarka nadworna" naszego gimnazjum, Sylwia Cieślik, Maks Piasecki, Gosia Hajdaczuk, Julka Barańczyk, Olga Zgut. Wszystkie prace powstały w ramach warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Iwonę Morawską-Kuchno.

Powróciły też wspomnienia, bo uczniowie Gimnazjum w Siechnicach kilka lat wcześniej spotkali się z samym Rafałem Olbińskim na wernisażu jego prac we Wrocławskim Ratuszu.