WARSZTATY „BYĆ MŁODYM LEKARZEM” Z DR. MARIĄ STASIUK

Wyobraź sobie że jesteś lekarzem.... Tak nasi uczniowie mogli poczuć się na warsztatach z panią dr. Marią Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbyły się 14.02.2018 r. w auli naszej szkoły.  Pani doktor już po raz drugi gościła w naszej szkole na zaproszenie p. Magdaleny Zatoń. Tym razem  pokazała jak wykorzystać matematykę w medycynie. Zapoznała nas z tzw. studium przypadku (study case). Zadanie naszych uczniów  polegało na zdiagnozowaniu 9 letniej pacjentki. Ustaleniu badań jakie trzeba  jej zrobić, ich zinterpretowaniu oraz  ustaleniu dawek leku, który trzeba jej podać. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy kolejny raz gościć Panią doktor i  mamy nadzieję, że te warsztaty staną się to naszą tradycją.

Magdalena Zatoń