VIII Gminny Przegląd Jasełek i Zesp. Kolędniczych

Tradycją naszego gimnazjum stał się Gminny Przegląd Jasełek i Zespołów Kolędniczych. W tym roku odbył się on już po raz ósmy. 16 grudnia 2008 r. na scenie auli Gimnazjum w Siechnicach wystąpiło 13 zespołów: zespół ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach, 5 zespołów ze Szkoły Podstawowej w Siechnicach i 7 zespołów z Gimnazjum w Siechnicach. Łącznie wystąpiło 252 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady.

Organizatorkami konkursu były: pani katechetka Grażyna Wychowaniec i nauczycielka sztuki pani Elżbieta Chyży.

Motywem przewodnim była walka dobra ze złem, ale treści jasełek były zróżnicowane, od tradycyjnych do bardzo nowoczesnych. Przegląd oglądali zaproszeni goście: wice-wójt Gminy Święta Katarzyna p. Stanisław Łopatowski, dyrektor Banku Spółdzielczego w Świętej Katarzynie p. Wojciech Bąk, ksiądz Bartłomiej Błoński, przedstawiciele GOK i Rady Miasta Siechnice.

Dzięki sponsorom: panu dyrektorowi Gimnazjum Cezarowi Szeligiewiczowi, Firmie Bomar z Groblic i Bankowi Spółdzielczemu w Świętej Katarzynie zespoły klasowe otrzymały bony pieniężne od 150 zł do 250 zł do wykorzystania na cele kulturalne.

Imprezie jasełkowej towarzyszyła wystawa prac Gminnego Konkursu na Witraż o Tematyce Bożonarodzeniowej, a widzowie w przerwach mogli obejrzeć odświętnie przystrojone stoły przygotowane przez uczniów gimnazjum w ramach Konkursu na Najpiękniejszy Stół Wigilijny.