VII Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla Klas Szóstych

Dnia 16 kwietnia 2015 r. odbył się VII Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki naszego gimnazjum Panie: Jolanta Standio, Magdalena Stawicka i Danuta Kowalczyk.

W turnieju, trwającym od godziny 9:00 do 12:00, wzięło w nim udział 17 trzyosobowych drużyn (po trzy drużyny ze szkół podstawowych: w Św. Katarzynie, w Siechnicach, w Radwanicach i w Żernikach Wrocławskich, po dwie- ze S. P w Kotowicach i SP nr 99 we Wrocławiu oraz drużyna ze SP w Marcinkowicach).

Opiekunkami i przygotowującymi uczniów do konkursu były:

• Pani Elżbieta Jonko - drużyna z Siechnic,
  • Pani Wiesława Gackowska - drużyna ze Św. Katarzyny,
  • Pani Jadwiga Falkowska - drużyna z Marcinkowic,
  • Pani Beata Kryściak-Szczukiecka - dwa zespoły z SP w Kotowicach,
  • Panie: Alicja Rosikoń i Izabela Wesoły - zespół ze SP w Żernikach Wrocławskich,
  • Pani Małgorzata Klukowska - zespół z SP w Radwanicach.

Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, w których mogli wykorzystać swoją wyobraźnię, kreatywność, umiejętność współpracy w zespole i wiedzę wyniesioną nie tylko ze szkoły. Rozwiązywali testy typu: prawda/fałsz, czy to możliwe, łamigłówki logiczne, rebusy, tangramy, a także zadania praktyczne dotyczące symetrii. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

Do finału zakwalifikowało się 7 drużyn i ostatecznie:

• I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Siechnicach w składzie:
    Dawid Capar, Natalia Kwapisz, Wiktor Machij.
  • II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Św. Katarzynie w składzie:
    Bruno Szczepanek, Aleksander Raczek, Dominika Chojnacka.
  • III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej w Marcinkowicach w składzie:
    Aleksandra Sośnierz, Barbara Parzonka, Tomasz Wiewiórowski.

Podczas przerwy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe nawiązujące do dziedziny turnieju - matematyki.