VI Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla Klas VI Szk. Podst.

Dnia 7 kwietnia 2014 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki naszego gimnazjum, panie: Jolanta Standio, Magdalena Stawicka i Danuta Kowalczyk.

Turniej trwał od godziny 900 do 1200. Wzięło w nim udział 12 trzyosobowych drużyn. Do finału natomiast zakwalifikowało się 6 drużyn. Uczniowie musieli zmierzyć sie z różnorodnymi zadaniami, w których mogli wykorzystać swoją wyobraźnię, kreatywność, umiejętność współpracy w zespole i wiedzę wyniesioną nie tylko ze szkoły.

Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Jury wyłoniło spośród finalistów zwycięzców:

I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej z Żernik Wrocławskich w składzie:

• Marek Schubert,
  • Michał Kaźmierczak,
  • Tomasz Gardyński,

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 99 z Wrocławia w składzie:

• Przemysław Świat,
  • Mateusz Olszewski,
  • Jakub Witczak,

III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej z Kotowic w składzie:

• Paulina Smolnicka,
  • Olaf Koch,
  • Wojciech Masternak.

Opiekunkami zwycięskich drużyn były panie:

• mgr Izabela Wesoły - Szkoła Podstawowa w Żernikach Wrocławskich,
  • mgr Monika Schmidt-Rauchut - Szkoła Podstawowa nr 99 we Wrocławiu,
  • mgr Beata Kryściak- Szczukiecka - Szkoła Podstawowa w Kotowicach.

Uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe dotyczące ciekawych obszarów matematyki.