V Międzyszkolny Turniej Matematyczny

Dnia 9 kwietnia 2013r odbył się V Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Turniej trwał od godziny 9:00 do 12:00 i wzięło w nim udział 17 trzyosobowych drużyn.

Do finału zakwalifikowało się 6 drużyn i ostatecznie wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 99 z Wrocławia w składzie:

• Magdalena Kłodnicka,
  • Katarzyna źwiętoniowska,
  • Krystian Pacyniak.

II miejsce zajęła także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 99 z Wrocławia w składzie:

• Wiktoria Tatarzycka,
  • Malwina Bytner,
  • Alicja Polek.

III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej z Siechnic w składzie:

• Gabriela Szczepanek,
  • Wiktoria Przybylska,
  • Emilia Drozd.

Nauczycielem zwycięskich drużyn jest Pani Monika Schmidt-Rauchut.
Drużyna z Siechnic została przygotowana przez Panią Elżbietę Jonko.

Warto wyróżnić pozostałe trzy zespoły, które dostały się do finału:

• drugi zespół ze Szkoły Podstawowej w Siechnicach,
  • zespół ze Szkoły Podstawowej w źwiętej Katarzynie (nauczyciel: Pani Wiesława Gackowska),
    oraz zespół ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach (nauczyciel: Pani Małgorzata Klukowska).

Uczniowie musieli zmierzyć sie z różnorodnymi zadaniami, w których mogli wykorzystać swoją wyobraźnię, kreatywność, umiejętność współpracy w zespole i wiedzę wyniesioną nie tylko ze szkoły. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali nagrody nawiązujące do dziedziny turnieju-matematyki.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki naszego gimnazjum-Panie: Jolanta Standio, Magdalena Stawicka i Danuta Kowalczyk.