Uroczystość z okazji - 10 lat Stowarzyszenia Odra – Niemen i akcji Rodacy – Bohaterom

16 listopada 2019r podczas uroczystej gali z okazji „ 10 lat Stowarzyszenia Odra – Niemen i akcji Rodacy – Bohaterom”  nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach – Pani Elżbieta Chyży i Pani Magdalena Rachwał, zostały  nagrodzone dyplomami  za wieloletnią współpracę oraz organizowanie  licznych  działań patriotycznych.  To duże wyróżnienie i zaszczyt zarówno dla obu Pań, jaki i dla całej  naszej Szkoły.

Od lat aktywnie bierzemy udział w akcji „ Rodacy – Bohaterom”, której szkolnym koordynatorem jest Pani Magdalena Rachwał.  W  wyniku tej akcji  każda klasa wraz z wychowawcą  przygotowuje jedną  świąteczną  paczkę  z żywnością dla polskich Kombatantów  mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.  Również od kilku lat uczniowie SP nr 2, przygotowywani przez Panią Elżbietę Chyży, biorą udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej, w którym co roku odnoszą liczne sukcesy.

W 2018r. duża grupa uczniów naszej szkoły, wraz z Panią Chyży i Panią Rachwał, wzięła udział w wyjeździe na Wileńszczyznę zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Odra – Niemen”. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem  mieliśmy zaszczyt, kilka lat temu, gościć w murach naszej szkoły Powstańca Warszawskiego, a  przez kilka tygodni  na korytarzu przed aulą szkolną prezentowana była wystawa IPN poświęcona Rotmistrzowi Pileckiemu.  Celem wszystkich  tych działań jest rozbudzenie w uczniach naszej szkoły  postawy patriotycznej oraz sprawienie by znali i szanowali historię Polski oraz bohaterów naszego narodu.