Uczniowie z pasją - Maciej Chojnacki

Nazywam się MACIEJ CHOJNACKI i jestem uczeniem klasy 2E Gimnazjum im. Ks. Anny z Przemyślidów w Siechnicach w oddziale zamiejscowym w Świętej Katarzynie. Badmintona uprawiam w klubie MATCHPOINT od 2009 roku.

Badminton - parę słów. Badminton to sport, którego prawie każdy próbował. Gwarantuje on dużą aktywność, dynamikę i intensywność spędzania wolnego czasu. Badminton niekoniecznie jest grą lekką, jak postrzegana jest przez obserwatorów. Potwierdzają to następujące dane. Okazuje się, że tenisista w ciągu meczu przebiega do 3,5 km, a osoba grająca w badmintona nawet dwa razy więcej! Wszystko przez tempo gry i wielokrotność wymian, w których czas reakcji na wykonanie uderzenia schodzi poniżej 0,7 s.

Moje treningi. Badminton jest moją pasją i cały swój czas po szkole poświęcam na treningi. Zaczynam je o 16:00, a kończę - w zależności od dnia tygodnia - o 18:00 lub 19:00. Po całym tygodniu treningów przynajmniej dwa weekendy w miesiącu spędzam na całodziennych turniejach.

Moje sukcesy w sezonie 2014/2015. Obecnie jestem członkiem dolnośląskiej kadry wojewódzkiej młodzika w badmintonie. Najlepsze moje starty tego sezonu to:

• III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Badmintona "Silesia Cup" wrzesień 2014,
  • I miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do Mistrzostw Polski 2014,
  • II miejsce w XVIII Ślężańskim Ogólnopolskim Turnieju Badmintona 2014.