Teatr moją miłością - projekt

Teatr moją miłością - założenia projektu:

1. Rozwijanie umiejętności zespołowego działania, uczenie się wypełniania różnych ról i odpowiedzialności za swoje działania.
  2. Dostrzeżenie związku między planowaniem spektaklu teatralnego, własną wiedzą i umiejętnościami związanymi i potrzebnymi do projektowania spektaklu.
  3. Wzmocnienie integracji zespołu przez wspólne poszukiwania i działania samodzielne uczniów w poszukiwaniu informacji, pracy samodzielnej przy pozyskaniu, opracowaniu i szacowaniu pozyskanej wiedzy.
  4. Emocjonalne (przez osobiste zaangażowanie i przeżywanie) wzmocnienie własnej wiedzy na temat miejsc krzewienia kultury we Wrocławiu, regionu.

Efekty działań w projekcie:

1. Ilość obejrzanych spektakli, tytuły:
    1. 16.10.2011 film "1920 Bitwa Warszawska". 33 uczniów
    2. 8.11.2011 Teatr Arka we Wrocławiu. Spektakl "Oskar i Pani Róża". 25 uczestników
    3. 14.12.2012 Spektakl "Być to nie wszystko" Teatr Arka we Wrocławiu. 200 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Siechnice i 300 Gimnazjum Siechnicach; w ramach projektu pt "Rola teatru w rozwoju ludzi niepełnosprawnych"
    4. 13.02.2012 Udział uczniów klas III w spektaklu"Adam i Ewa - miłość w literaturze" około 100 uczniów z klas III i II oraz I Gimnazjum.
    5. 2.02.2012 i kwiecień 2012 Prezentacja efektów pracy uczniów - uczestników projektu Warsztaty Teatralne, spektakl "Zosia" (projekt "Rodzina moim oparciem") około 500 uczniów 4 spektakle młodzieży oraz "Miś" dla dzieci młodszych i przedszkolnych we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolach oraz w jednym z Wrocławskich przedszkoli (około 400 dzieci).
    6. Nagroda za najlepsze prace - dla wyróżnionych uczniów w Konkursie na pracę pisemną , konkurs był konsekwencją obejrzenia przez klasy III spektaklu teatralnego "Adam i Ewa - miłość w literaturze", dał uczniom, w ramach projektu "Teatr Moją miłością", szansę na dodatkowe przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego.
      18 uczniów wyróżnionych (zarówno z klas III jak i II i I ), będzie oglądać spektakl DWADZIEŚCIA NAJŚMIESZNIEJSZYCH PIOSENEK NA ŚWIECIE na podstawie Schizofrenii Antoniego Kępińskiego i utworów wokalno-muzycznych, w dniu 5.06.2012r. o godz. 19.00.
  2. Liczba uczniów:
    Razem w poznawaniu wartościowych dzieł kultury wzięło udział w projekcie około 1576 uczniów gimnazjum, szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy i we Wrocławiu.
  3. Lista uczniów, którzy "zaliczyli" Zespołowy Projekt Edukacyjny "Teatr moją miłością".
    1. Katarzyna Prokopiuk (częściowo)
    2. Małgorzata Proburzańska - znakomicie
    3. Paulina Ostańska (częściowo)
    4. Paulina Jędrzejewska - znakomicie
    5. Aleksandra Sabat - znakomicie
    6. Alicja Mazur - znakomicie
    7. Arkadiusz Sabat - znakomicie
    8. Magdalena Bednarska - znakomicie
    9. Kacper Karkut - znakomicie

Ilość godzin zrealizowanych przez nauczyciela z uczniami, (poza warsztatami teatralnymi) : (obowiązujące, zaplanowanych - 36), wykonanych, poza warsztatami teatralnymi 80 godz.

Współpracujący nauczyciele w projekcie: Anna Tawkin, Kazimiera Mucha, Agata Suty, Barbara Koronkiewicz i Dorota Bronowicka. Poza tym w organizacji wyjazdów i opieka oraz wykorzystanie prac przygotowanych przez uczniów - poloniści: Katarzyna Bocian - Woźniak

Przygotowała Barbara Solarek