Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 10 maja 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 18 uczniów naszej szkoły.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania językiem polskim, podnoszenie uczniowskich kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych oraz popularyzowanie poprawnej polszczyzny. Jako zadanie uczestnicy mieli bezbłędnie zapisać nie najłatwiejsze dyktando o niecodziennych i niesłychanych zdarzeniach zakłócających porządek przyrodzenia w tysiąc sześćset czterdziestym siódmym roku na Dzikich Polach. Dyktando to zaczerpnięte z powieści pt. "Ogniem i mieczem" mistrza pióra Henryka Sienkiewicza przysporzyło uczestnikom trochę trudności. Cieszy natomiast fakt, że znaleźli się tacy, którzy niepowtarzalny styl polskiego noblisty rozpoznali już po kilku zdaniach.

Z tych ortograficznych potyczek zwycięsko wyszła uczennica klasy 2e - Zuzanna Rząsa, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła Magdalena Wnęk z klasy 3a, a trzecie - Wojciech Masternak z 3d.

Powiązane osiągniecia