Szkolny Konkurs Ekologiczny

W dniu 9.02.2017 r. w auli szkoły zorganizowany został przez p. Ziółkowską, p. Zatoń i p. Łuczyńską - Bury szkolny konkurs wiedzy ekologicznej. Każda klasa reprezentowana była przez 1 zespół-3 osobowy. Konkurs podzielony został na 3 etapy. W każdy etap składał się z 4 - 6 zadań. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące różnych zagadnień ekologicznych oraz rebusy ekologiczne, zadania rachunkowe z ekologią w tle, rozpoznawali  tlenki występujące w przyrodzie, znaki ekologiczne itd.

Po pierwszym i drugim etapie odpadły po 4 zespoły z najmniejszą liczbą punktów. Do etapu III weszło 5 zespołów. Po zaciętej dogrywce najlepsze okazały się uczennice klasy 3a.

Miejsca:
I miejsce: 3a - Wiktoria Łabno, Wiktoria Zasadzińska, Aleksandra Pogoda. (74/100)
II miejsce: 2a - Amelia Szukowska , Mateusz Stawicki, Kuba Kaczka (73/100)
III miejsce : 1a - Zofia Hajdaczuk, Weronika Kaim, Aleksandra Offman (61/100)
IV miejsce: 3b - Anna Butkowska, Sandra Pasierbska, Wiktoria Żuberek ( 57/100)
V miejsce: 1b - Nadia Urysz, Klaudia Trzcińska, Mikołaj Wasiak  (55/100)

Z plakatów przygotowanych przez uczniów na korytarzu szkolnym zorganizowana zostanie wystawa dotycząca zanieczyszczeń powietrza w tym smogu. Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i wkład włożony w przygotowanie się do konkursu . Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.:)

M. Zatoń , M. Ziółkowska, B. Łuczyńska- Bury

Powiązane osiągniecia