Szkółka pływacka

Od dnia 27.09.2012 r. trzydziestoosobowa grupa uczniów Gimnazjum w Siechnicach z Oddziałem Zamiejscowym w Świętej Katarzynie uczestniczy w zajęciach "szkółki pływackiej".

Zajęcia są dofinansowane z budżetu gminy, w ramach dotacji na realizację działań skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej, propagujących sport i rekreację ruchową. Młodzież uczestniczy w zajęciach w każdy czwartek, na krytej pływalni w Jelczu-Laskowicach.

Podczas zajęć prowadzonych przez p. Katarzynę Haśkiewicz i p. Artura Kaliszczaka uczniowie doskonalą swoje umiejętności pływackie. Siedmioosobowa grupa uczniów uczy się pływać od podstaw. Ćwiczenia w wodzie sprzyjają korekcji wad postawy.

Atmosfera podczas dojazdu na basen i podczas zajęć jest miła. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach.