Święto Odzyskania Niepodległości - Apel

12 listopada 2010 roku w auli gimnazjum zebrała się cała nasza społeczność, aby uczcić 92 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Apel rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego.

Następnie zebranym w auli uczniom i nauczycielom została wyświetlona prezentacja multimedialna, przedstawiająca okoliczności odzyskania po 123 latach zaborów niepodległości. Lektorami byli: Klaudia Rozwadowska z klasy 2a i Kamil Gaweł z klasy 3b.

Mieliśmy również okazję obejrzeć wzruszającą prezentację autorstwa Kamila Błaszczyka poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i pierwszym dniom niepodległej Polski.

Oprawę muzyczną zapewniła nam jak zwykle pani Elżbieta Chyży i zespół wokalny "AWISTA". Dziewczęta zaśpiewały dwie nastrojowe pieśni przy akompaniamencie muzycznym Sławomira Krysy z kl. 3 c. Nowością, która miejmy nadzieję wejdzie do tradycji naszej szkoły, było wspólne odśpiewanie pieśni "Pierwsza Brygada".