Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2017 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi. W apelu udział wzięli wszyscy uczniowi naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy i odśpiewaniu hymnu nastąpiła  główna część apelu, na której przedstawiono przy pomocy prezentacji fotograficzno - filmowej genezę i skutki  uchwalenia Ustawy Zasadniczej z 1791 roku.  Tłem do przedstawionych faktów była poezja patriotyczna recytowana przez  naszych zdolnych uczniów. Na koniec usłyszeliśmy historyczne nagranie homilii Jana Pawła  II podkreślające znaczenie Konstytucji 3 Maja dla naszego narodu.

W dniu 3 maja 2017 roku o godz. 11.00 uczniowie naszego gimnazjum wystąpili z uroczystą oprawą mszy świętej w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach.

Joanna Borecka-Papiorek
Grażyna Wychowaniec