Stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego

W czwartek 8 września 2011 r. we Wrocławiu głoszono wyniki XII edycji programu stypendialnego RPW. Program Stypendialny za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjlanych zamieszkałych na terenie Powiatu Wrocławskiego (gminy: Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Siechnice i Żórawina).

Celem programu jest wyłonienie grupy najzdolniejszych uczniów i objęcie mecenatem Powiatu Wrocławskiego, udzielenie im pomocy umożliwiającej pokonanie materialnej bariery dostępu do edukacji oraz wspieranie ich rozwoju.

Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach:

• naukowej - przeznaczonej dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia w jednej z dziedzin wiedzy,
  • artystycznej - dla uczniów wybitnie uzdolnionych w jednej z dziedzin sztuki,
  • sportowej - za osiągnięcia w dyscyplinie sportowej potwierdzone wysokimi wynikami sportowymi

Miło nam poinformować, że tegorocznymi stypendystami zostali nasi absolwenci:
Karol Kubera - w kategorii naukowej; Sławomir Krysa - w kategorii artystycznej; Damian Makowski - w kategorii sportowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.