Stań po zielonej stronie mocy! - akcja ekologiczna

Nasz szkoła w roku szkolnym 2012/2013 bierze udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Stań po zielonej stronie mocy!".

Założenia akcji:

• prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu,
  • poprawa świadomości ekologicznej,
  • łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dot. gospodarki odpadami.

Cel akcji:

• zbiórka płyt CD/DVD, blu-ray, zużytych telefonów komórkowych,
  • opakowań do płyt, baterii, ładowarek,
  • dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwych,
  • zachowań w gospodarce odpadami,
  • wprowadzenie zdrowej rywalizacji opartej na zabawie.

Akcja ekologiczna prowadzona jest na terenie 3 województw: wielkopolskie, dolnośląskie oraz łódzkie. Uczestnikami Akcji są placówki edukacyjne.

Organizacja Akcji:

• okres trwania Akcji: program pilotażowy od 1października 2012 do 23 czerwca 2013
  • narzędzia Akcji:
    • boxy - pojemniki do segregowania odpadów,
    • materiały informacyjne - plakaty, ulotki, filmy na płytach CD/DVD o charakterze ekologicznym,
    • BIO kioski - urządzenia służące do oglądania filmów ekologicznych, jak również służące do śledzenia wyników w rankingu zebranych odpadów.

Nagrody:
Organizator akcji przewiduje szereg nagród za czynne uczestnictwo w projekcie. Nagrody zostaną wręczone w kategoriach:

1. NAJLEPSZA SZKOŁA W WOJEWÓDZTWIE W PRZELICZENIU NA ILOŚĆ UCZNIÓW
  2. NAJLEPSZA KLASA W WOJEWÓDZTWIE
  3. NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE W PRZELICZENIU NA ILOŚĆ UCZNIÓW
  4. NAJLEPSZA KLASA W POWIECIE

Osoby, które chcą pozbyć się zbędnych rzeczy, które są celem akcji zapraszamy do naszego Gimnazjum.