Spotkanie z pisarką

4 października 2010 r. uczniowie klas trzecich siechnickiego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu autorskim z niemiecką pisarką Heidi Hassenmüller, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siechnicach.

W swoich książkach dla młodzieży autorka porusza niełatwe i drażliwe tematy takie jak anoreksja, neonazizm, uzależnienia. Dla uczniów znających twórczość pisarki spotkanie to było wspaniałą okazją do bliższego jej poznania, dla tych zaś, którzy po raz pierwszy o niej usłyszeli - zachętą do sięgnięcia po jej książki. Podczas spotkania młodzież mogła pytać o wszystko, a pisarka starała się jak najpełniej i szczerze odpowiedzieć na każde pytanie. Młodzież interesowało skąd autorka czerpie tematy do swoich książek, czy sama przeżyła to co opisuje, od kiedy pisze i ile zarabia? Na te i inne pytania pani Hassenmüller odpowiadała przez tłumaczkę. Pod koniec spotkania można było otrzymać autograf autorki i kupić jej książki.