Spotkanie z Indiami

W dniu 6 lutego 2014 r. w Gimnazjum w Siechnicach zorganizowano dla uczniów klas pierwszych spotkanie z podróżniczką panią Magdaleną Derejczyk, która odwiedziła dotychczas 48 krajów.

Tematyką prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną było: "Spotkanie z Indiami". Podróżniczka w Indiach mieszkała ponad 6 miesięcy i była nauczycielką języka angielskiego. Prowadząca ubrana była w tradycyjny induski strój sari. Przywiozła ze sobą figurki bogów induskich i opowiedziała o nich legendy. Uczniowie mieli możliwość smakowania aromatycznych przypraw, które dodaje się do tradycyjnych dań w Indiach. Przekazała młodzieży w sposób ciekawy wiele informacji na temat egzotycznego kraju, jego kultury, religii, edukacji i różnic społecznych w Indiach. W opowiadaniu odwoływała się do życia spotkanych w Indiach rodzin. Podawane informacje były konfrontowane z obrazem życia w Polsce. Uczniom bardzo podobało się spotkanie. Była to dla nich ciekawa forma lekcji geografii.

Koordynatorkami spotkania były panie Kazimiera Mucha i Magdalena Zatoń.